Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Projekty

Zelený vnitroblok za divadlem Zelený vnitroblok za divadlem Zelený vnitroblok za divadlem Zelený vnitroblok za divadlem Zelený vnitroblok za divadlem Zelený vnitroblok za divadlem

Na 10, Kvě 2019 | |

Zelený vnitroblok za divadlem

Co bývalo dříve lehce ponuré, tísnivé a opuštěné, proměnilo se v zelené, vlahé a přívětivé. V centru historické Prahy, za Vinohradským divadlem a uprostřed kulturního dění se vyloupl zahradní dvoreček jako dlaň. Vnitrobloky se potýkají s nedostatkem světla i vody, ale protože naopak nabízejí soukromí a klid uprostřed města, měli bychom si je hýčkat a jejich přestavbám věnovat dostatek pozornosti.

Po zhodnocení stavu byly ponechány, případně ošetřeny perspektivní stávající dřeviny a do jejich podrostového patra navrženy odolné keře a trvalky. Odolné tak, aby vydržely tlak kořenové konkurence, nedostatek vody i světla. Vybrána byla i stín tolerující směs travních druhů pro založení trávníku, který lemuje mlatové cestičky. Lavice byly umístěny na jediná místa, kam občas dosáhnou sluneční paprsky. Lehký altán, oplocení i zábradlí zdobí jemné popínavky. Svěží zelené tóny velmi citlivě rozjasňuje výraznější tyrkysový nátěr zábradlí a mřížových prvků na domu.

realizace: fa Jaromír Nigrin, 2015
konzultace: Ing. arch. Eva Pyková