Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Projekty

Zahrada v Hradci Králové Zahrada v Hradci Králové Zahrada v Hradci Králové Zahrada v Hradci Králové Zahrada v Hradci Králové Zahrada v Hradci Králové

Na 04, Čvn 2013 | |

Zahrada v Hradci Králové

Zahrada byla navrhována ve spolupráci s architektem domu, architektem osvíceným, netrpícím strachy z rostoucích rostlin a padajícího listí. Krásně se nám pracovalo, zatím na papíře. Vše je připraveno k realizaci a nyní si jen přejeme, aby probíhala stejně hladce jako naše navrhování.

 01-koncept02_ptaci perspektiva

Podoba navržené zahrady je jednoduchá a čistá, doplňující přiměřeně architekturu domu, která je sice skladebně jednoduchá, ale povahou fasády poměrně specifická. Splňuje podmínky uchování soukromí majitelky domu a pokud možno nenáročné údržby. Nepravidelný tvar pozemku je vedle samotného domu členěn různě vysokými tvarovanými živými ploty z habru a prvky dubových sedáků. 

03_vstup do domu04_pohled ze zahrady k domu

Přední část „předzahrádky“ zůstala otevřená do ulice, jednoduché oplocení je skryto v zeleni. Zadní zahrada je neformálně terasou a vegetací rozdělena na dvě části, zahradu v rovině s drobnými detaily trvalek poskytující plné soukromí a zahradu mírně zvlněnou se solitérními stromy a plochami cibulovin v trávníku, která je více otevřená do okolní krajiny. Stromy kolem domu jej pomáhají zasadit do kontextu krajiny a vytváří pocit zabydlenosti.

05_osazovak 06_trelaz

Osazovací plán a výkres treláže.