Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Projekty

Zahrada v Dolní Šárce Zahrada v Dolní Šárce Zahrada v Dolní Šárce Zahrada v Dolní Šárce Zahrada v Dolní Šárce Zahrada v Dolní Šárce

Na 19, Dub 2017 | |

Zahrada v Dolní Šárce

Romantické zahrady nejsou pro každého a nehodí se kamkoli. Možnost zvelebit nedokončenou část stávající zahrady jsme proto uvítali s radostí, i když by si zahrada zasloužila zásah  mnohem komplexnější. Zaměřili jsme se tedy na detaily a konkrétní požadavky zadavatelů. To vše ovšem v návaznosti na samotnou zahradu a její okolí. I když práce byla náročná a někdy měla k romantice opravdu daleko, samotný výsledek snad romantický je. A to v ranním podzimním slunci i v letním prázdninovém vedru.

0300_1st fall 1617092024 26 27 28 29

14 12 22

23

Práce s klienty, kteří milují přírodu a svojí zahradu, je vždycky milá. A když vás do ní pustí a nechají vás se  v ní trochu „porýpat“, je to úkol vpravdě zavazující. Samotná spolupráce může přinést lekce angličtiny, vzdělání se v zahraničním sortimentu, praxi v naslouchání a naopak kondice v obhajování svých nápadů.

Zadáním bylo vytvořit útulné prostředí kolem bazénu a altánu, a to nejlépe ve středomořském stylu inspirovaném Provence. Výsadby by měly být zajímavé zejména od května do října, tedy v období koupací sezóny.  Dále dokončit stavební prvky, začlenit výtvarná díla a mobiliář. Třešničkou na dortu bylo vyřešení okolí stávajícího skleníku ve zcela odlišném anglickém stylu. To vše ve specifickém prostředí Dolní Šárky, které se vyznačuje vrtkavými stanovištními i klimatickými podmínkami.

Majitelé zahrady při úpravách požadovali využít co nejvíce ze stávajících rostlin, které měli k dispozici a sami často vstupovali do utváření samotného prostoru. Výtvarná díla, mobiliář a stavební prvky jsou často jejich vlastním výběrem. O to byla vlastní tvorba zajímavější a náročnější zároveň. Rostliny jsme se snažili vybrat tak, aby vzhledově odpovídaly představám uživatelů zahrady a zároveň nešly proti estetice specifické krajiny údolí, navazující zahrady a v neposlední řadě i  našeho vkusu.

Realizace zahrady: fa Adam Pávek, jaro 2013-2014

Počáteční spolupráce: fa Flera