Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Projekty

Zahrada v Černošicích Zahrada v Černošicích Zahrada v Černošicích Zahrada v Černošicích Zahrada v Černošicích Zahrada v Černošicích

Na 14, Lis 2013 | |

Zahrada v Černošicích

Realizace této zahrady se netýkala pouze zahradníků. Ač se to na první pohled nemusí zdát, její součástí byly i různé stavební a technické prvky, jako třeba zděný plot, dřevěný zahradní domek, bazén, dlažby, osvětlení, zavlažovací systém a spousta dalších. Díky předvídavosti a důvěře investora vznikaly první návrhy zahrady již ve fázi hrubé stavby domu. Tímto se daly mnohé záležitosti koordinovat – bylo možné využít činnosti stejné stavební firmy, ale i šetřit náklady na techniku. V okamžiku, kdy stavební firma opouštěla stavbu domu, byla i zahrada připravena k užívání.

01_Cernosice02_Cernosice03_Cernosice04_Cernosice05_Cernosice06_Cernosice

Od svého založení v roce 2011 to tu krásně divočí. Z malých „bobíků“ a různých „suchých větviček zapíchaných“ do země se postupně stávají krásné keře a květiny. Ty se navíc různě přesévají, takže  tu už vznikají další generace levandulí, mavuní, dobromysli, divizen, slézů a bůh ví čeho ještě. Je tu  i malá užitková část na pěstování několika sazenic rajčat a drobné zeleniny, parádu dělá i několik ovocných stromů a keřů.

07_Cernosice 08_Cernosice

Významnou roli tu hrají popínavé rostliny. Zjemňují kovové prvky oplocení, ovíjejí se po nohách pergoly nebo se nechají podepírat trelážemi a tvoří tak „tenký“ a kvetoucí živý plot.

11_Cernosice 14_Cernosice

Výsadby vytrvalých květin tzv. peren neboli trvalek však „udělaly“ zahradu jako první. Časem jejich roli převezmou z velké části keře a stromy, ale k tomu musí ještě trochu povyrůst.

09_Cernosice 10_Cernosice

Zahrada byla realizována v letech 2011/2012 ve spolupráci se specializovanými řemeslníky a dodavatelem zahradnických prací Jaromírem Nigrinem.