Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Projekty

Vesnické svatby Vesnické svatby Vesnické svatby Vesnické svatby Vesnické svatby Vesnické svatby

Na 11, Čvn 2013 | |

Vesnické svatby

Vesnické svatby, občasné rozptýlení od práce s počítačem. Květiny tu hrají absolutní prim, i když jenom dočasně. Na vesnici si můžeme dovolit trochu punku a nikoho tím neurazíme. Naaranžované nádoby všeho druhu, včetně třílitrových sklenic od okurek poslouží pefektně  skoro jako křišťálové sklo. Můžeme využít babiččinu předzahrádku, nedaleký les nebo porost břečťanu ze sousedovic stodoly. Na vsi se dá domluvit skoro nemožné.

01_kytice02_prstynky03_kalisky04_dort 05_plot 06_oltar07_lucerna Vesnická  červencová veselice  byla barevná a plná lučního kvítí, vše na přání nevěsty. Na zahradě vykvetly růže a na polích začal zrát oves a chrpy. Program byl dlouhý a květiny musely vydržet celý den. Snesli jsme všechny džbány na pivo, kameninové krajáče i smaltované hrnečky po dědečkovi a pohodlí pro květiny bylo zajištěno.

 

01_slunecnice 02_slunecnice 03_slunecnice 04_slunecnice 05_slunecnice 06_slunecnice

Nevěsta má ráda slunečnice natolik, že termín svatby přizpůsobila době jejich kvetení, takže slunečnice mohly být opravdu všude. Svatba probíhala na zahradě, ve stodole, na dvoře, no vlastně skoro v celé vesnici. Hodily se maminčiny letničkové záhony, špendlíkové křoví u silnice i zelená sousedova jablka, která stejně nikdy nikdo nestačí sníst včas.

01-ves 02_ves 03_ves 04_ves 05_ves 06_ves 07_ves 08_ves

Nejlepší je, když bydlíte u ovocného sadu nebo máte zahradu plnou zeleniny. Všechny ty plody můžete využít na dekoraci a svatebčané se alespoň nenudí. Prakticky vždycky se ke konci veselice tato část okrasy s gustem sní a ani nikomu nevadí, že byla nalakována floristickým lakem:-) Po domácku zimprovizované svítilny jsou zaručeným překvapením pro ty, kdo vydrží až do noci.

realizace: Tereza