Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Aktuality

01

Lis
2014

Aktuality

podzimní cestovní horečka

Na 01, Lis 2014 | Aktuality | Vitek

Exkurse u pěstitele.

Lo1

S podzimem neopadává jen listí, ale nastává čas velkých přesunů stromů a keřů z jednoho místa na druhé. Některé se stěhují dočasně, jiné do svých nových domovů.  Někdy jsou to centimetry, metry, stovky metrů, kilometry, desítky i stovky kilometrů, které rostliny urazí. Cestují malé keříky, ale i velké stromy, které zaberou celou nákladovou plochu kamionu.  Přinášíme Vám několik fotografií ze zahraniční specializované školky na pěstování okrasných dřevin,  zajímavých zejména pro ty, kteří si  při zakládání nebo úpravě zahrady chtějí „koupit čas“ a využít možnosti výsadby odrostlejších rostlin poskytujících okamžitý účinek.

Stromy a keře  jsou na přepravu a výsadbu do své budoucí  destinace dlouhodobě připravovány. V určitém časovém intervalu jsou přesazovány, aby si vytvořily soudržný a hustý kořenový bal.  Je to základní podmínka zdárného ujmutí se dřeviny.  Přesazování se  provádí robustní technikou, která rostlinu ušetří stresu, který by jinak vznikl zbytečnými manipulacemi.

Lo19

Nabídka druhů a tvarů dřevin je široká. My preferujeme jejich přirozené tvary, mnohdy však oceníme i různé  člověkem upravované  formy –  zejména stěny.

Lo25Lo21Lo20Lo56Lo55Lo54

Lo2Lo50Lo12

Lo28Lo27Lo30