Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

O nás

Jsme dvojice zahradníků a zahradních architektů, která se věnuje převážně tvorbě rodinných zahrad. Rádi pracujeme s pestrým rostlinným materiálem, trvalkami, travinami a cibulovinami. Zajímají nás moderní i alternativní technologie a ekologické přístupy v navrhování i realizaci. Rádi pracujeme s detailem a vůbec nejraději se samotnými rostlinami. Společně se snažíme vytvářet krásu.

Tereza Kvítková

Tereza je spolu s Vítkem zakladatelkou ateliéru. Rostlinám se věnovala již odmalička na zahradě rodičů, kde se na svém experimentálním záhonku snažila zkřížit sasanku s tulipánem. K vlastnímu oboru ji ale přivedl čistý zájem o přírodu a floristiku. Vystudovala Střední zahradnickou školu v Mělníku, následně obor Zahradní  a krajinářské architektury na lednické Zahradnické fakultě Mendelovy univerzity.

Při studiích měla možnost nasbírat další zkušenosti v belgickém květinářství Metamorphosis, ve Švýcarsku, na Birminghamské botanické zahradě a na studiích ve Finsku. Po pracovní zkušenosti v Atelieru Schlitz začala spolupracovat s firmou Flera a po ročním inspirativním pobytu na Novém Zélandu se rozhodla pro založení vlastního atelieru.

Dlouhodobě ji zajímá problematika pěstování trvalek  a cibulovin, přírodě blízkých prvků v zahradách a všeobecně nové trendy. Sama svoji vlastní zahradu zatím nemá, a proto každá z jejích zahrad nese něco z ní samé a z jejích snů. V současnosti se mimo jiné začíná věnovat spolupráci s neziskovým sektorem. Má ráda knihy, pohyb, hudbu, chytrý design a ze všeho nejvíc přírodu, která tohle všechno vlastně nabízí.


Tereza – profesní životopis

1. 1. 2011 založení atelieru s Vítkem Beranem

2009-2010 pracovní a studijní pobyt na Novém Zélandu

2008 spolupráce s firmou Flera

2007-2008 projekční činnost ve firmě Atelier Schlitz

2006 odborná stáž v Birmingham Botanical Gardens, Velká Británie

2005 studium na Oulu Polytechnic, School Of Renewable Natural Resources, Finsko

2001-2007 studium oboru Zahradní a krajinářská architektura na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně, získaný titul: Ing.

1997-2001 studium na Střední zahradnické škole v Mělníku

 

Vít Beran

Vítek byl od malička architektem na zahradě svých rodičů v Orlických horách. Různě ji převrstvoval, modeloval a překopával. Stavěl vodní díla na pěčínském potoce, proháněl se po stezkách divoké zvěře ve vozech vysněných značek a chodil si kreslit do Lidové školy umění. Jako plnoletý se vydal na toulky po Kanadě, kde si dál mohl užívat svobody. Zatímco jeho vrstevníci trávili čas v univerzitních knihovnách, Vítek své mládí trávil v terénu – poznáváním kanadské divočiny. Tam také narazil na budoucího kamaráda, zahradního architekta Joea Bidermanna, u kterého začal sbírat zkušenosti s navrhováním a zakládáním zahrad.

Zásadní zkušenosti nabyl během sedmiletého působení v Atelieru Schlitz. Své zahradnické a sadovnické vzdělání získal na Vyšší odborné škole zahradnické v Mělníce. Svoji práci má ze srdce rád, miluje dokonalost přírody, moderní architekturu, obdivuje šikovné lidi.Vítek – profesní životopis

1.1.2011 založení atelieru s Terezou Kvítkovou

2009-2013 studium oboru Zahradní a krajinná tvorba na Vyšší odborné škole zahradnické v Mělníku

2006 studium Komplexní péče o dřeviny na Vyšší odborné škole zahradnické v Mělníku

2008-2011 vlastní činnost – návrhy a realizace zahrad

2002-2008 projekční a realizační činnost ve firmě Atelier Schlitz

2000 pracovní stáž u Joe Bidermann Landscape Design, Canada  (www.joebidermann.ca)