Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Aktuality

18

Čvn
2018

Aktuality

landscape festival

Na 18, Čvn 2018 | Aktuality | Tereza

Byli jsme při tom

Instalace „Plovárna ve druhém patře“ pracuje s motivem vody a sucha a v rámci Landscape festivalu představuje toto téma veřejnosti.

„Na břehu řeky, ale vysoko nad vodou… Nemůžete k ní sejít, nemůžete ji využít. Tak vypadá většina pražských břehů. Vytváříme Plovárnu ve druhém patře. Pláž mezi stromy s moly, dočasnými jezírky, mlhou a kapkami vody.“

LOKACE:
Rohanský ostrov, Přístav 18600, 50.0963703N, 14.4484342E

https://www.landscape-festival.cz/old/program-2018/site-specific-instalace/

Vody je málo nebo příliš mnoho, voda chybí nebo přebývá. Naučme se ji respektovat a rozumět. Instalace vznikla v místě jakéhosi městského úhoru, vyprahlého a udusaného, byť na břehu řeky. Pomocí vody byla vytvořena příjemná oáza s atmosférou tak vzácnou v letošním roce. Plovárna ve druhém patře – nad řekou. Mezi stromy potkáte jezírko s odpočinkovými moly, vodu v loužích, kapky rosy i deště. Paradoxem celé instalace je nedostupnost vodního břehu a řeky samotné a nemožnost využití říční vody pro účely expozice.

Vše vznikalo pod vedením Jany Pyškové, ve spolupráci několika firem, ateliérů a dobrovolníků,za podpory České asociace pro krajinářskou tvorbu (ČAKA) a  mateřské organizace SZKT, z.s. Vystřídalo se nás tam asi 70:-) A to jsme ještě neměli tušení, že léto 2018 bude opravdu velmi horké a suché, čímž expozice nabyla ještě více svého smyslu.